Ara
YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

# 23 Eylül Yabancı Dil Muafiyet Sınavı (YDMS) Sınav Salonu Listesi #

20.09.2021 11:59

2021-2022 Akademik Yılı Yabancı Dil Muafiyet Sınavı başvurularının ardından oluşan sınav salonu listesine ulaşmak için buraya tıklayınız.  Yönetmelikte ve sınav ilanında belirtildiği üzere Zorunlu Hazırlık programı bulunan bölümlerin öğrencileri ve YDİ ortak derslerine daha önce ders kaydı yaptırdığı tespit edilen öğrencilerin YDMS başvuruları reddedilmiştir. Sınav listesindeki ad, soyad ve öğrenci numarası bilgileri öğrencilerin doldurdukları başvuru formundan alındığı haliyle kullanılmıştır. Yazım hatalarından öğrenciler sorumludur.

- Sınav 23.09.2021 Perşembe günü saat 14:00'da Yabancı Diller Yüksekokulu dersliklerinde (2. Kat) yapılacaktır. 

- Sınav binasına girişte HES kodu kontrolü yapılacaktır. Bu sebeple sınavdan 1 saat öncesinde sınav binası önünde hazır bulununuz.

- Sınava giriş için öğrenci belgesi ve resmi kimlik belgenizi (TCKimlik belgesi, ehliyet, pasaport) yanınızda bulundurunuz.

- Sınav süresi 90 dakikadır. Sınavın ilk 15 dakikasında öğrenciler sınavdan çıkamazlar. Geç kalan öğrenciler ilk 15 dakika içerisinde kimlik kontrolleri yapılarak sınava alınırlar. Sınav salonunu terk eden öğrenci tekrar sınava alınmaz.

- Sınav 80 sorudan oluşur ve her bir doğru cevabın değeri 1,25 puandır. Yanlış cevaplar için eksi puan verilmez.

- Öğrenciler optik formdaki tüm ilgili alanları dikkatlice ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Soru kitapçığınızı aldıktan sonra Kitapçık grubunu da optik form üzerindeki ilgili alanda mutlaka işaretlemelisiniz.

- Öğrenciler tüm cevapları optik form üzerine işaretlemelidir. Soru kağıdı üzerine yapılan işaretlemeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

- Öğrencilerimiz sınav sonuçları hakkındaki duyurular için Yüksekokulumuzun web sayfasını takip etmelidir.

Başarılar dileriz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DUYURULAR